SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ NE KADAR SÜREDE DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Turuncu Gardrop'tan satın aldığınız ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim için göndermeniz gereken süre fatura tarihinden itibaren "3 GÜN"dür. Değişim için ürünü gönderdikten sonra "1 AY" içerisinde istediğiniz başka bir ürün ile değişim yapabilirsiniz.

Değişimini yapmak istediğiniz ürünü/ürünleri faturası ile beraber, kargo ücretini karşılayarak anlaşmalı kargolarımız ile firmamıza gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargolar hakkında bilgi almak için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

1- Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin  tutarından yüksek ise kalan tutar alıcıdan tahsil edilir.

2- KARGO ÜCRETİ ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

3- Kargo şirketlerinden tarafımıza karşı ödemeli gönderilmiş kargolar kabul edilmemektedir.

 

İPTAL VE İADE İŞLEMLERİ

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Hasar Tespit Tutanağıyla birlikte hasarlı ürünü Turuncu Gardrop mağazamıza gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Tüm ürünlerimizi aynı gün veya en geç ertesi gün kargoya teslim etmeniz durumunda iade kabul edilir.

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Turuncu Gardrop'tan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi/EFT yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz. Bunların dışındaki ödeme yöntemleri kabul edilmez. Ödeme yöntemi olarak Banka Havalesi/EFT seçilmiş fakat 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

 

Turuncu Gardrop'un satışa sunduğu ürünlerin stok bilgileri hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünlerin temininde imkansızlıklar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size telefon ya da eposta ile bilgi verilir. Ürüne ilişkin herhangi bir ödeme yapmışsanız, bu bedel en kısa sürede iade edilir.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected] 'a yazarak, durum Turuncu Gardrop'a bildirilebilinir. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Satın almış olduğunuz ürün kargoya verilmeden önce bize telefon ya da e-posta ile ulaşarak iptal talebinizi belirttiğiniz takdirde iptaliniz gerçekleşecektir. Kredi kartı ile onaylanmış olan ödemeniz varsa, herhangi bir kesinti olmadan tekrar kartınıza iade yapılır.

Turuncu Gardrop'tan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR